ورود

ورود به بخش ارسال محتوا

نام کاربری *
رمز عبور *
به خاطر سپردن من
دوشنبه, 21 خرداد 1403 ساعت 14:59

مروری بر وضعیت تامین کانتینر در کشور

بارگذاری توسط :
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لجستیک به عنوان سیستم مدیریت جریان کالا و خدمات، نقش بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی و رشد تجارت جهانی ایفا می‌کند. این حوزه، علاوه بر افزایش بهره‌وری و کارایی در حمل‌و‌نقل کالاها، تأثیر مستقیمی بر توانمندی کسب‌وکارها برای رقابت در بازارهای جهانی و افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات دارد. بدیهی است بخشی از الزامات توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل وابسته به تامین تجهیزات لازم در این حوزه مانند تامین وسایل نقلیه مورد نیاز و کانتینر است.
عدم وجود زیرساخت‌های کافی در حوزه حمل‌و‌نقل، هزینه‌ تمام شده برای بنگاه‌ها را افزایش داده و توان رقابت‌پذیری آنها را کاهش می‌دهد و گاهاً موجبات از دست رفتن بازار مصرف را برای بنگاه‌ها فراهم می‌کند. لذا ضروری است سیاستگذار به طور مستمر نسبت به شناسایی الزامات زیرساختی این حوزه از جمله تامین کانتینر و تجهیزات لازم اقدام نماید و در صورت لزوم استراتژی‌های ضروری برای تامین آنها را به کارگیرد.
با توجه به وضعیت کنونی تامین کانتینر در ایران، این گزارش ضمن بررسی اثرات احتمالی کمبود کانتینر بر وضعیت بنگاه‌ها و سرریز آن بر متغیرهای کلان اقتصادی کشور، شرایط فعلی تولید و واردات آن در ایران مورد بررسی قرار می‌دهد و برای رفع چالش موجود، توصیه‌ای ارائه خواهد شد.

اطلاعات تکمیلی گزارش

  • نوع گزارش: گزارش کارشناسی
  • منتشر شده توسط: اتاق
  • تاریخ انتشار: 1403/03/16
خواندن 74 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1403 ساعت 14:55

نظر دادن

تکمیل فیلد های ستاره دار(*) الزامی می باشد.


تعداد کل مطالب: 1199

تعداد مطالب يک هفته گذشته: 1

تعداد مطالب امروز: 0
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account